Типи мережевих з "єднань

Комп'ютерні мережі бувають різних форм: домашні мережі, ділові мережі та Інтернет - три поширені приклади. Пристрої можуть використовувати будь-який з декількох різних способів з'єднання до цих (та інших видів) мереж. Існують три основні типи мережевих з'єднань:

  • Двокрапкові з'єднання дозволяють одному пристрою безпосередньо обмінюватися даними тільки з одним іншим пристроєм. Наприклад, два телефони можуть з'єднуватися один з одним для обміну контактною інформацією або фотографіями.
  • Широкомовні/багатоадресні з'єднання дозволяють пристрою відправляти одне повідомлення в мережу, а копії цього повідомлення доставляються кільком одержувачам.
  • Багатоточкові з'єднання дозволяють одному пристрою безпосередньо підключатися і доставляти повідомлення на кілька пристроїв паралельно.

Не всі технології мережі підтримують створення всіх типів з'єднань. Канали Ethernet, наприклад, підтримують широкомовну передачу, а IPv6 - ні. У наступних розділах описано різні типи з "єднань, які зазвичай використовуються у сучасних мережах.


Фіксований широкосмуговий інтернет

Термін широкосмуговий доступ може означати кілька речей, але багато споживачів пов'язують його з концепцією високошвидкісного інтернет-сервісу, встановленого в певному місці. Приватні мережі в будинках, школах, підприємствах та інших організаціях зазвичай підключаються до Інтернету через фіксований широкосмуговий зв'язок.

Історія і звичаї

Різні університети, державні та приватні установи створили ключові елементи Інтернету в 1970-х і 1980-х роках. Підключення домашніх господарств до Інтернету швидко завоювало популярність у 1990-х роках з появою Всесвітньої павутини (WWW). Протягом 2000-х років послуги фіксованого широкосмугового інтернету стали міцно утвердитися в якості стандарту для житлових будинків в розвинених країнах з постійно зростаючою швидкістю. Тим часом, національні провайдери точок доступу Wi-Fi почали підтримувати географічно розосереджену мережу фіксованого широкосмугового зв'язку на місцях для своїх абонентів.

Ключові технології

Технологія цифрових мереж з інтеграцією служб (ISDN) підтримує одночасний доступ до голосу і даних за телефонними лініями без необхідності використання модема. Це був самий ранній приклад високошвидкісного (порівняно з доступними альтернативами) доступу в інтернет на споживчому ринку. ISDN не вдалося завоювати широку популярність через конкуренцію з боку чудової цифрової абонентської лінії (DSL) і послуг кабельного інтернету. Крім цих опцій, які включають кабельне з'єднання, послуги фіксованого бездротового широкосмугового зв'язку (не плутати з мобільним широкосмуговим зв'язком) на основі мікрохвильових радіопередавачів. Зв'язок між вежами в стільникових мережах також вважається свого роду стаціонарною бездротовою широкосмуговою системою.

питання

Фіксовані широкосмугові установки прив'язані до одного фізичного місця і не переносимі. Через вартість інфраструктури доступність цих інтернет-послуг іноді обмежується містами і передмістями (хоча системи фіксованого бездротового зв'язку в сільській місцевості працюють досить добре). Конкуренція з боку послуг мобільного інтернету змушує постачальників фіксованого широкосмугового зв'язку постійно покращувати свої мережі і знижувати витрати.

Мобільний інтернет

Термін «мобільний інтернет» належить до кількох типів інтернет-послуг, до яких можна отримати доступ через бездротове з'єднання з різних місць.

Історія і звичаї

Послуги супутникового інтернету були створені в кінці 1990-х і 2000-х роках як більш високошвидкісна альтернатива традиційному комутованому інтернету. Хоча ці послуги не можуть конкурувати з високою продуктивністю нових рішень фіксованого широкосмугового зв'язку, вони продовжують обслуговувати деякі сільські ринки, де відсутні інші доступні варіанти. Початкові мережі стільникового зв'язку були занадто повільними, щоб підтримувати інтернет-трафік даних, і були призначені в першу чергу для голосового зв'язку, але з поліпшеннями в нових поколіннях стали провідною опцією мобільного інтернету для багатьох.


Ключові технології

Стільникові мережі використовують широкий спектр різних протоколів зв'язку в сімействах стандартів 3G, 4G і (в майбутньому) 5G.

питання

Історично продуктивність мобільних інтернет-з'єднань була нижчою, ніж у фіксованих широкосмугових послуг, і їх вартість також була вищою. Завдяки значному поліпшенню продуктивності і вартості в останні роки мобільний інтернет стає все більш доступним і життєздатною альтернативою фіксованого широкосмугового зв'язку.

Віртуальна приватна мережа (VPN)

Віртуальна приватна мережа (VPN) складається з апаратних засобів, програмного забезпечення, і з'єднання, необхідної для підтримки захищених клієнтів-сервер мережі зв'язку по мережі інфраструктури відкритої за допомогою методу, званого тунелюванням.

Історія і звичаї

У 1990-х роках популярність VPN зросла з поширенням Інтернету і високошвидкісних мереж. Більш великі підприємства встановили приватні VPN для своїх співробітників, щоб використовувати їх як рішення для віддаленого доступу - підключаючись до корпоративної інтрасеті з дому або під час поїздок для доступу до електронної пошти та інших приватних бізнес-додатків. Загальнодоступні VPN-сервіси, які підвищують конфіденційність підключення до інтернет-провайдерів, також продовжують широко використовуватися. Так звані послуги «міжнародного VPN», наприклад, дозволяють абонентам переміщатися по Інтернету через сервери в різних країнах, минаючи обмеження геолокації, які застосовуються деякими онлайн-сайтами.

Ключові технології

Microsoft Windows прийняла протокол тунелювання точка-точка (PPTP) як основне рішення VPN. Інші середовища прийняли стандарти безпеки протоколу IP (IPsec) і протоколу тунелювання рівня 2 (L2TP).

питання

Віртуальні приватні мережі потребують спеціального налаштування на боці клієнта. Параметри з'єднання розрізняються для різних типів VPN і повинні бути правильно налаштовані для роботи мережі. Невдалі спроби встановити VPN-з'єднання або раптові обриви з'єднання досить поширені і їх важко усунути.

Модемні мережі

Комутовані мережеві з'єднання забезпечують зв'язок TCP/IP за звичайними телефонними лініями.


Історія і звичаї

Комутована мережа була основною формою доступу в Інтернет для дому в 1990-х і початку 2000-х років. Деякі підприємства також встановлюють приватні сервери віддаленого доступу, що дозволяють їх співробітникам отримувати доступ до внутрішньої мережі компанії з Інтернету.

Ключові технології

Пристрої в комутованих мережах використовують аналогові модеми,

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND