Що означає «шахрайство»? (Що робити, коли ви бачите це на своєму телефоні)

Scam Likely - це функція, що включає стільниковими операторами, яка автоматично виявляє підозрілих абонентів і маркує їх, як випливає з назви, як Scam Likely. Мітка «Шахрайство» замінює номер телефону зухвалого абонента або мітку «Невідомий абонент» і відображається як при вхідному виклику, так і на екрані історії викликів на смартфонах iPhone і Android.

Відомо, що T-Mobile і MetroPCS використовують функції Scam Likely, щоб допомогти захистити своїх користувачів від шахрайства і деяких робо-дзвінків.


Що таке шахрайство?

Шахрайство, швидше за все, саме по собі не афера. Це мітка, яка присвоюється телефонним номерам у списку потенційних підозрілих абонентів, які використовуються вашим оператором стільникового зв'язку. Ця функція просто використовується для полегшення ідентифікації шахрайських телефонних дзвінків для споживачів. Іноді його можна випадково назвати Scam Likely en espa^ ol: posible estafa.

Як працює функція «Scam Likely»?

Коли абонент намагається зателефонувати на ваш смартфон, ваш стільниковий провайдер перевірить номер телефону за всіма записами у своїй базі даних перевірених і підозрюваних шахраїв. Якщо збіг зроблено, ім'я шахрая буде присвоєно абоненту.

Цілком можливо, що невинні абоненти можуть бути помилково позначені як шахрайський виклик, але це буде дуже незвично і не є загальноприйнятим явищем.

Шахрайські телефонні дзвінки на iPhone і Android можуть управлятися точно так само, як і звичайні телефонні дзвінки. Ви можете відповісти на них, якщо хочете, відправити їх на голосову пошту або відхилити їх.

Як шахраї можуть бути жертвами шахрайства?

Шахраї, чиї дзвінки позначені як шахрайські, зазвичай збирають телефонні номери з телефонних книг, баз даних облікових записів в Інтернеті або обшукують веб-сайти для отримання відомостей про облікові записи користувачів. Просунуті шахрайські операції також можуть створювати підроблені веб-сайти або онлайн-конкурси, які покликані змусити вас ввести свій номер телефону та іншу особисту інформацію.

Як мені уникнути участі в цьому шахрайстві?

Якщо вам цікаво, як заборонити вам телефонувати за номерами з імовірністю шахрайства, важливо пам'ятати, що більшість дзвінків, які ви отримуєте, швидше за все, надходять від безлічі шахраїв, які не мають зв'язку один з одним. Можна відключити функцію шахрайства на смартфоні Android або iPhone, зв'язавшись безпосередньо з оператором, але це не завадить шахраям дзвонити вам. Ви просто побачите їх номери телефонів або ярлик невідомого абонента, якщо їх номер є особистим.


Найкращою стратегією для повного приховування телефонних дзвінків з імовірністю шахрайства є включення функції блокування, яка запобігає надходженню всіх дзвінків з імовірністю шахрайства на ваш телефон. Після включення будь-який дзвінок від абонента, який був позначений як шахрай і якому ваш оператор отримав ідентифікаційний номер шахрайства, буде перерваний до того, як він надійде до вас. Ваш телефон не буде дзвонити, і вони не зможуть залишити вам голосову пошту або повідомлення.

Спосіб блокування викликів шахрайства може варіюватися залежно від моделі вашого смартфона і оператора стільникового зв'язку, але зазвичай його можна активувати, зв'язавшись зі службою підтримки вашого оператора або відвідавши філію і поговоривши з представником клієнта.

Якщо ви використовуєте T-Mobile, ви можете включити блоки виклику шахрайства, звані «Шахрайство» в T-Mobile, набравши # 662 # на iPhone або Android. Ви також можете перевірити, чи включено Scam Block, набравши # 787 # або вимкнувши функцію блокування, зателефонувавши # 632 #.

Користувачі AT&T можуть керувати шахрайськими викликами, завантаживши безкоштовний додаток AT&T Call Protect на iPhone або Android.

Я вже жертва. Що я повинен робити?

Якщо ви отримуєте шахрайські дзвінки на iPhone або Android-смартфоні, це насправді добре, так як це означає, що ця функція працює. Пам'ятайте, шахрайство, швидше за все, не афера. Це функція, яка маркує підозрілі телефонні дзвінки, щоб ви знали, яких з них слід уникати, а які відповідати.

Однак, коли ви отримуєте велику кількість дзвінків Scam Likely щодня, це може бути приголомшливим, і ви можете заблокувати всі з них за допомогою методу, згаданого вище. Також варто поекспериментувати з іншими варіантами блоків iOS і Android, щоб захистити себе від шахраїв, які проскальзують через фільтр ймовірності шахрайства.

Якщо ви стали жертвою конкретного шахрайського дзвінка, на який ви відповіли, вам може знадобитися зробити кілька речей, щоб захистити себе, і ви також можете подати звіт про шахрайство.


Як мені уникнути потрапляння в шахрайську аферу?

Найефективніший спосіб зменшити кількість шахрайських дзвінків, які ви отримуєте на свій мобільний телефон, - це розкрити свій номер телефону якомога меншій кількості компаній і приватних осіб.

Ось кілька порад, як уникнути шахрайства з телефонними дзвінками:

  • Використовуйте Реєстр «Не дзвонити»: додайте свій номер до Реєстру США «Не дзвонити». Це не дозволить законним компаніям дзвонити вам в маркетингових цілях.
  • Припиніть публікувати свій номер в Інтернеті: боти, створені шахраями, часто сканують соціальні мережі, такі як Twitter, Facebook і Instagram, щоб знайти номери для додавання в свої бази даних.
  • Перевірте параметри конфіденційності. Додавання номера телефону до облікового запису Facebook або Instagram може підвищити безпеку вашого облікового запису, але переконайтеся, що він не відображається у вашому профілі.
  • Не відповідайте і не передзвонюйте. Шахрайські дзвінки. Можливо, буде приємно відповісти на дзвінок шахраїв і висловити свою думку, але, зробивши це, ви дізнаєтеся, що ваш номер реальний і може призвести до того, що дзвінки з шахрайських служб стануть ще послав свій шлях.
  • Не відповідайте на спам-повідомлення: як і при відповіді на шахрайські дзвінки, відповідь на шахрайське SMS-повідомлення також дозволить людям або боту на іншому кінці дізнатися, що ваш номер працює і варто спамити більше текстів. Заблокувати і вилучити. Навіть не надсилайте SMS з текстом STOP, оскільки це може бути використано шахраями для підтвердження того, що ваш номер працює.
  • Припиніть брати участь у хитромудрих онлайн-конкурсах. Багато з цих онлайн-конкурсів просто пастки для збору вашої особистої інформації. Беріть участь у змаганнях тільки з сайтів, яким ви довіряєте, і не натискайте на більш яскраві рекламні банери, що обіцяють гроші або свята.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND