Психологія кольору в інтер'єрі: як вибрати правильну палітру

Уявіть, що ви заходите в кімнату, пофарбовану в яскравий червоний колір. Серце калатає, по щоках рум'янець, а в душі - вир емоцій. А тепер уявіть себе в кімнаті, ніжно-блакитних відтінків. Відчуваєте, як тіло розслабляється, а думки заспокоюються, мов тиха гладь озера.

Це не фантазія, а добре пропрацьований дизайн інтер'єру. Кольори володіють дивовижною силою впливати на емоції та сприйняття світу. Цим захопливим феноменом займається наука психологія кольору. Дизайнери в роботі опираються на багаторічні дослідження вчених та досягають неймовірного ефекту в інтер'єрі. 


Значення кольорів в інтер'єрі

Нашим світосприйняття маніпулюють за допомогою кольору. За роки досліджень зроблені такі висновки про вплив кольору.. 

  • Червоний. Колір пристрасті, енергії та любові. Він стимулює апетит, дарує бадьорість, але викликає тривогу та роздратування.
  • Синій. Заспокоює та освіжає. Він допомагає зосередитися та змушує нас довіряти.
  • Жовтий. Асоціюється з оптимізмом та теплом. Він стимулює розумову активність та бадьорить. 
  • Зелений. Колір природи асоціюється з гармонією та спокоєм. Такий інтер'єр розслабляє, знімає стрес та дарує відчуття безпеки.
  • Фіолетовий. Асоціюється з розкішшю, творчістю та містикою. Створює відчуття спокою, але здається надто відстороненим та чужим. 

Тобто, додавши блакитні чи зелені відтінки в інтер'єр, ми змусимо людину розслабитися. Червоні та жовті відтінки, навпаки, спонукатимуть до дій. 

Практичні поради з вибору кольорів для інтер'єру 

Кольори – це не просто фарба на стінах, це емоції та настрій вашого дому. Щоб інтер'єр надихав, а не нависав важкою хмарою, дотримуйтеся кількох порад. 

  • Тестуйте кольори перед фарбуванням. Не впевнені у виборі кольору? Не біда! Придбайте пробники або маленькі банки фарби та пофарбуйте невелику ділянку стіни. Подивіться, як колір виглядає в різний час доби та при різному освітленні. Так, це зайві витрати, але, у порівнянні з розчаруванням, це дрібниці. 
  • Кольорові зразки – ваші вірні друзі. Не покладайтеся лише на пам'ять. Зберіть зразки тканин, шпалер, килимів – все, що буде поєднуватися з кольором стін. Так ви зможете краще уявити цілісну картину інтер'єру.
  • Слухайте себе. Тренди та мода — це чудово. Але не ігноруйте поклик серця. Звісно, дизайн в офісі повинен відповідати багатьом критеріям, але коли йдеться про дім — дайте волю фантазії. 
  • Не бійтеся яскравих кольорів. Класична порада фахівців — оберіть нейтральні основний та додатковий колір інтер'єру, а 10% залиште для яскравих акцентів. Їх можна додати за допомогою яскравих картин чи подушок на дивані. Дрібного декору легко позбутися, а інтер'єр можна змінити до невпізнаваності. 

Тепер ви знаєте про значення кольорів в дизайні. Вони важливі, чи не так? Зверніться до досвідчених фахівців, наприклад, в студію дизайну Soprano https://soprano.in.ua/ . Досвідчені фахівці проаналізують приміщення та підберуть ідеальні кольори та відтінки.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND